اسپاتیفای گجتی ۹۰ دلاری به مردم فروخت؛ حالا می‌گوید آن را دور بیندازید

اسپاتیفای در مقطعی تلاش کرد که به شرکتی سخت‌افزاری تبدیل شود، اما در نهایت به این نتیجه رسید که فعالیت در حوزه‌ی نرم‌افزار بهتر است. این شرکت گجتی به نام Car Thing تولید کرده بود که به داشبورد خودرو متصل می‌شد و موسیقی‌های اسپاتیفای را پخش می‌کرد. البته Car Thing بیشتر در نقش نوعی ریموت‌کنترل برای نسخه‌ی موبایل اسپاتیفای ظاهر می‌شد.

تولید Car Thing یک سال پس از آغاز فروش عمومی، متوقف شد و حالا، دو سال بعد، اسپاتیفای می‌گوید Car Thing به‌زودی غیرقابل‌استفاده می‌شود.

خریداران Car Thing ایمیلی رسمی از سوی اسپاتیفای دریافت کرده‌اند که می‌گوید گجت مورد بحث در تاریخ ۹ دسامبر ۲۰۲۴ (۱۹ آذر ۱۴۰۳) از کار می‌افتد.

برخلاف آنچه انتظار داشتیم، اسپاتیفای قرار نیست هزینه‌ی پرداخت‌شده برای Car Thing را در قالب اعتبار اشتراک نرم‌افزاری به مشتریان برگشت دهد؛ حتی قرار نیست شاهد متن‌باز‌شدن پروژه‌ی Car Thing باشیم.

اسپاتیفای صرفاً به کاربران گفته است که Car Thing را ریست‌فکتوری کنند و سپس گجت را دور بیندازند یا ترجیحاً راهی برای بازیافت آن پیدا کنند. به گفته‌ی اسپاتیفای، فعلاً هیچ برنامه‌ای برای تولید مدل جدید Car Thing وجود ندارد. قیمت Car Thing در زمان عرضه ۹۰ دلار بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا