راز بزرگ برملا شد؛ گلکسی S24 اولترا بدنه تماماً تیتانیومی ندارد

اپل با معرفی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، از فریم تیتانیومی در این گوشی‌های پرچم‌دار استفاده کرد و پس‌از آن شاهد استفاده از فلز مذکور در مدل پرچم‌دار جدید گوشی شیائومی و گوشی سامسونگ گلکسی S24 اولترا بودیم.

بررسی‌های انجام‌شده روی گلکسی S24 اولترا نشان می‌دهند که نوع تیتانیوم به‌کار‌رفته در فریم این محصول با تیتانیومی به‌کاررفته در آیفون ۱۵ پرو اپل تفاوت‌هایی دارد.

کانال یوتیوب JerryRigEveryThing با انتشار ویدئویی نشان داد پرچم‌دار سامسونگ از تیتانیوم درجه ۲ بهره می‌برد؛ درحالی‌که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به تیتانیوم درجه ۵ مجهز شده‌اند که مقاومت بیشتری دارد و البته گران‌تر است.

تفاوت بدنه‌ی تیتانیومی گلکسی S24 اولترا و آیفون ۱۵ پرو فقط به کیفیت فلز ختم نمی‌شود و روشی که سامسونگ استفاده کرده، با روش اپل فرق دارد. درواقع، غول کره‌‌ای از لایه‌ای پلاستیکی زیر لایه‌ی تیتانیومی استفاده کرده است تا بتواند آن را به بخش‌ آلومینیومی بدنه‌ی دستگاه متصل کند.

بخش پلاستیکی بین تیتانیوم و آلومینیوم در بدنه‌ی گلکسی S24 اولترا این دو فلز را مثل قطعه‌های پازل به یکدیگر متصل نگه می‌دارد و به‌عنوان آنتن گوشی نیز عمل می‌کند.

در فریم گوشی پرچم‌دار اپل، خبری از پلاستیک نیست و این شرکت از راهکاری انحصاری موسوم‌ به Solid-State Diffusion برای پیوند تیتانیوم و آلومینیوم و ساخت شکل نهایی فریم آیفون بهره گرفته است.

قیمت گوشی آیفون مدل ۱۵ پرو مکس در کانفیگ پایه ۱٬۲۰۰ دلار و قیمت گوشی سامسونگ برای مدل پایه‌ی گلکسی S24 اولترا ۱٬۳۰۰ دلار است. صرف‌نظر از قیمت گوشی‌، این دو دستگاه به‌ سخت‌افزار مدرن و قدرتمند مجهز شده‌اند و کیفیت ساخت بسیار زیادی دارند و همین موضوع باعث می‌شود به‌راحتی در فهرست بهترین گوشی بازار قرار بگیرند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا